مشاهده کردن معرفی زندگی زنانه سبک زندگی

مشاهده کردن: معرفی زندگی زنانه سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار اجتماعی آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

سازمان ملل متحد می‌گوید که تفاوت آنچه جهت کم کردن تولید گازهای گلخانه‌ای انجام شده است و آنچه در توافق اقلیمی پاریس تعهد شده است به نحو خطرناکی “زیاد” است.&nbsp

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه ای انجام می شود کافی نیست

عبارات مهم : انرژی

سازمان ملل متحد می گوید که تفاوت آنچه جهت کم کردن تولید گازهای گلخانه ای انجام شده است و آنچه در توافق اقلیمی پاریس تعهد شده است به نحو خطرناکی “زیاد” هست.

به گزارش ایسنا، بر اساس توافق اقلیمی پاریس باید تا سال ۲۰۳۰ تولید گازهای گلخانه ای به حدی کم شود که دمای کره زمین در مقایسه با شروع انقلاب صنعتی زیاد از دو درجه زیاد کردن نیابد، ولی اکنون شرکت ملل می گوید که کم کردن تولید این گازها یک سوم مقداری است که جهت تحقق اهداف توافق پاریس نیاز است.

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

برنامه محیط زیست شرکت ملل از سال ۲۰۱۰ گزارش هر سال تولید گازهای گلخانه ای را منتشر می کند و در گزارش امسال هشدار داده شده است که حتی اگر اهداف توافق پاریس محقق شود، تا سال ۲۱۰۰ دمای کره زمین زیاد از سه درجه زیاد کردن خواهد یافت.

گزارش شرکت ملل حاکی است که تولید گازهای گلخانه ای از سال ۲۰۱۴ کم کردن یافته که زیاد به علت کم کردن استفاده از زغال سنگ در چین و آمریکا و همچنین گسترش استفاده از انرژی های تجدید پذیر به خصوص در چین و هند است.

سازمان ملل متحد می‌گوید که تفاوت آنچه جهت کم کردن تولید گازهای گلخانه‌ای انجام شده است و آنچه در توافق اقلیمی پاریس تعهد شده است به نحو خطرناکی “زیاد” است.&nbsp

گزارش هر سال شرکت هواشناسی جهانی هم که به تازگی منتشر شد نشان داد تولید گازهای گلخانه ای کم کردن یافته ولی تجمع دی اکسید کربن در جو زمین به حد بی سابقه ای رسیده است.

بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، شرکت ملل می گوید که تا سال ۲۰۳۰ جهت اینکه زیاد کردن دمای زمین بیش از دو درجه (در مقایسه با شروع انقلاب صنعتی) نباشد، تولید دی اکسید کربن نباید بیش از ۴۲ گیگاتن باشد. شرکت ملل تخمین زده اگر قرار باشد زیاد کردن دما زیر ۱.۵ درجه باقی بماند باید بین ۱۶ تا ۱۹ گیگاتن از تولید فعلی دی اکسید کربن کاسته شود. اگر بخواهیم زیاد کردن دما زیر دو درجه سانتی گراد باشد، باید ۱۱ تا ۱۳ گیگاتن از تولید فعلی دی اکسید کربن کاسته شود.

یک گیگاتن دی اکسید کربن تقریبا معادل دی اکسید کربنی است که حمل و نقل و رفت آمد (از جمله صنعت هوانوردی) در اتحادیه اروپا در یک سال تولید می کند

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

دکتر “ادگار ای گوتیرز اسپلتا”، وزیر محیط زیست کاستاریکا و مدیر مجمع محیط زیست شرکت ملل اعتقاد است که توافق اقلیمی پاریس، اقدام جهت جلوگیری از زیاد کردن دمای زمین را تقویت کرده ولی شتاب آن در حال فروکش کردن است.

این گزارش به بعضی از روش های ارزان قیمت که می تواند تاثیری قابل توجه بر کم کردن تولید گازهای گلخانه ای بگذارد اشاره می کند و مشمول بر وسایلی با بهره وری اوج که با انرژی باد و آفتاب کار می کنند، تولید خودروهایی با بهره وری انرژی بالا، درختکاری و جلوگیری از جنگل زدایی می شود

گزارش شرکت ملل هشدار روشنی دارد: اگر تفاوت بین تولید فعلی گازهای گلخانه ای و آنچه که تعهد شده است بر طرف نشود بسیار بعید است که بتوان تا سال ۲۰۳۰ زیاد کردن دمای زمین را زیر دو درجه نگاه داشت.

سازمان ملل متحد می‌گوید که تفاوت آنچه جهت کم کردن تولید گازهای گلخانه‌ای انجام شده است و آنچه در توافق اقلیمی پاریس تعهد شده است به نحو خطرناکی “زیاد” است.&nbsp

از این رو نویسندگان گزارش از امضاءکنندگان توافق اقلیمی پاریس می خواهند که در برنامه های ملی جدیدی که تا سال ۲۰۲۰ باید ارائه کنند اراده بیشتری نشان دهند و تعهدات خود را زیاد کردن دهند.

علاوه بر دولت ها، گزارش شرکت ملل از بخش شخصی و شهرها هم انتقاد می کند که به اندازه کافی جهت مسئله گرمایش زمین تلاش نمی کنند. گزارش به این توصیه اشاره می کند که یک چهارم تولید جهانی گازهای گلخانه ای نتیجه فعالیت ۱۰۰ شرکت سهامی عام است.

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

بر اساس آنچه نشریه “فوربس” اعلام کرده، ۱۰ شرکت بزرگ سهامی دنیا عبارت از بانک صنعت و تجارت چین، بانک ساخت و ساز چین، شرکت برکشر هاتاوی، جی پی مورگان چیس، ولز فارگو، بانک کشاورزی چین، بانک آمریکا، بانک چین، اپل و تویوتا موتورز هستند.

در ماه ژوئن گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می داد ۱۰۰ شرکت مسئول تولید ۷۱ درصد گازهای گلخانه ای دنیا هستند.

اگر تفاوت بین تولید فعلی گازهای گلخانه ای و آنچه که تعهد شده است بر طرف نشود بسیار بعید است که بتوان تا سال ۲۰۳۰ زیاد کردن دمای زمین را زیر دو درجه نگاه داشت

گزارش شرکت ملل همچنین تأکید می کند که سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر و زیاد کردن بهره وری انرژی در کشورهای دنیا سوم می تواند تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۴ گیگاتن از تولید گازهای گلخانه ای کم کند.

این گزارش به بعضی از روش های ارزان قیمت که می تواند تاثیری قابل توجه بر کم کردن تولید گازهای گلخانه ای بگذارد اشاره می کند و مشمول بر وسایلی با بهره وری اوج که با انرژی باد و آفتاب کار می کنند، تولید خودروهایی با بهره وری انرژی بالا، درختکاری و جلوگیری از جنگل زدایی می شود.

سازمان ملل تخمین زده که چنین اقداماتی هزینه اندکی دارند ولی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲۲ گیگاتن از تولید گازهای گلخانه ای را کم می کنند.

اریک سولهایم، مدیر محیط زیست شرکت ملل می گوید: یک سال بعد از اجرایی شدن توافق پاریس، ما می بینیم همچنان در شرایطی هستیم که حتی به این نزدیک هم نشده ایم که صدها میلیون نفر را از آینده ای تاریک نجات دهیم.

وی افزود: این به هیچ وجه قابل قبول نیست. اگر در فناوری های مناسب سرمایه گذاری کنیم و مطمئن باشیم که بخش شخصی هم همکاری می کند، هنوز می توانیم به وعده ای عمل کنیم که به فرزندانمان دادیم؛ اینکه از آینده ارزش محافظت کنیم.

این گزارش هشدار داده که اگر قرار است اهداف توافق پاریس عملی شود، سوزاندن زغال سنگ باید متوقف شود. به عبارت دیگر حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد زغال سنگ دنیا باید زیر زمین بماند و استخراج نشود. اگر این را با نفت و گاز بخواهیم مقایسه کنیم معادل ۳۵ درصد ذخیره نفت دنیا و نیمی از ذخیره گاز دنیا می شود.

گزارش فوق همچنین می گوید که چین، اتحادیه اروپا، هند و ژاپن کشورهایی هستند که نقش خود را جهت کم کردن تولید گازهای گلخانه ای جدی گرفته اند و در مسیر این هستند که تا سال ۲۰۲۰ به تعهد خود عمل کنند.

اما اگر آمریکا همانطور که دونالد ترامپ مدیر جمهور آن گفته از توافق پاریس خارج شود، آینده تاریک تر خواهد بود.

واژه های کلیدی: انرژی | توافق | پاریس | گلخانه | تولید گاز | دی اکسید کربن | اخبار اجتماعی

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

آنچه جهت کم کردن گازهای گلخانه‌ای انجام می‌شود کافی نیست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz